Telefon : 0539 793 0537

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Home  >>  Kampanyalar  >>  Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği bir duşakabinde dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Banyoların hem temiz görünmesi hem de banyoda kötü kokuların oluşmasını önlemek için düzenli aralıklarla duşakabin temizliği yapılmalıdır. Duşakabin temizliği düzenli yapılmadığında banyoda istenmeyen kötü kokular oluşmaktadır. Banyonun sürekli olarak nemli kalması da bu ortamda bakterilerin üremelerini kolaylaştırmaktadır. Bu durum zaman içerisinde pek çok hastalığa da davetiye çıkarabilmektedir. Doğru temizlik malzemeleri ile yapılan duşakabin temizliği, bakterileri yok ederek ferah bir banyo görünümü sağlayacaktır. Ferah ve temiz bir banyo, bireylerin kendilerini daha rahat ve keyifli hissetmelerine yardımcı olur. Bu yazıda banyonuzu kısa süre içerisinde nasıl ferah ve temiz bir ortama dönüştürebileceğinizi anlatacağım. Duşakabin temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de banyoların camında oluşan inatçı su lekeleridir. Bu lekeler banyonuzda kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Temizlenmeyen bu lekeler zamanla kireçlenmeye dönüşür ve banyo camlarını kaplamaya başlar. Duşakabin camında hoş görünmeyen bu lekelerden kurtulmanın ise çok basit bir çözümü vardır. Sirke! Sirke doğal bir temizlik sunmanın yanı sıra mikrop kırıcı özellikleri sayesinde banyoda ortaya çıkan bakterileri kısa süre içerisinde yok etmektedir. Basit bir sirke karışımı ile camlarınızdaki inatçı su lekelerini ortadan kaldırmanız ve banyonuza güzel bir görünüm vermeniz mümkündür. Sirkeyi karbonat ile karıştırdığınızda güçlü bir temizlik malzemesi elde edebilirsiniz. Bu karışım camlarınıza ışıl ışıl bir görünüm vermenizi sağlayacaktır. Küçük bir kap içerisine koyduğunuz karbonat ile sirkeyi karıştırın. Elde ettiğiniz görüntü hamurumsu kıvama gelecektir. Homojen bir görünüm elde ettikten sonra temizlemek istediğiniz camlara bir sünger yardımıyla bu karışımı sürün ve ovalayın. Yaklaşık 15 dakika sonra camları güzelce durulayın. Temizlik yaparken sirkenin gücünü görebilir ve banyonuzu daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

Duşakabin Temizleyicisi

Duşakabin temizleyicisi olarak pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise doğal bir temizlik ürünü olan sirkedir. Sirke içerdiği güçlü asitler sayesinde mikropları ve lekeleri kısa süre içerisinde banyonuzdan uzaklaştıracaktır. Banyolarda bakteri oluşmasını engellemek veya oluşan bakterileri kısa sürede yok etmek için kullanılan sirke, duşakabin camlarının da daha temiz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Yoğun geçen bir günün ardından kendinizi zorla attığınız banyoda temiz ve ferah bir görüntü ile karşılaşmak hemen hemen herkesin istediği bir durumdur. Doğru yöntem ve düzenli temizlik yaparak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sirke kullanarak bu duşakabin temizliğini kısa süre içerisinde yorulmadan yapabilirsiniz. Karbonat ile sirke karıştığında ortaya antibakteriyel özelliklere sahip güçlü bir temizlik maddesi çıkacaktır. Bütün bunlara ek olarak vazelin ile de güçlü bir temizlik yapabilirsiniz. Duş başlıkları, plastik kenarlar ve duştaki ufak noktalarda etkin bir temizlik yapabilir ve vazelin mucizesini keşfedebilirsiniz. Banyoda bulunan inatçı lekeleri vazelin ile daha kısa sürede ve kolay bir şekilde çıkarmanız mümkündür. Vazelin içerisinde bulunan maddeler ile banyonuzda parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca vazelinle yaptığınız duşakabin temizliği uzun süreli bir etki sağlayacak ve sürekli olarak temizlik yapmanıza gerek kalmayacaktır. Duşakabin temizleyicisi olarak bu malzemeleri kullanarak hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Duşakabin Silikon Temizliği

Evin en önemli bölümlerinden biri olan banyonun temizliği hem sağlık açısından hem de ferah bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir. Banyo temizliğine yeterince önem verilmeyen evlerde, bakterilerin sebep olduğu hastalıklar da artış göstermektedir. Duşakabin silikon temizliği bu nedenle önemlidir. Banyoda duşakabin camlarının temiz olması kadar duşakabin silikon temizliği de önem arz etmektedir. Burada biriken sular zaman geçtikçe kötü kokuya da sebep olacağından bu silikonların da temizlenmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve hijyenik bir duşakabin temizliği için banyonun her tarafı su ve temizlik malzemeleri ile derinlemesine temizlenmeli ve durulanmalıdır. Duşakabin temizliği için kimyasal maddeler kullanmanıza gerek yoktur. Sirke ve karbonat gibi evde kolayca bulabileceğiniz malzemeler banyonuzu ferah bir görünüme kavuşturacaktır. Böylelikle hem mikroplardan arınmış hem de ışıl ışıl parlayan bir banyoya sahip olabilirsiniz. Ayrıca sirke içerisinde kimyasal madde barındırmadığından temizlik yaparken vücudunuza zarar vermez. Duşakabin temizliği için sirkeli su kullanabilir, banyonuzu tertemiz yapabilirsiniz.

Duşakabin Cam Temizliği

Duşakabin temizliğinin olduğu kadar bir banyonun nasıl göründüğü de önemlidir. Banyo içerisindeki nem ve ıslaklık zaman içerisinde duşakabin camlarında lekelerin oluşmasına neden olacaktır. Bazen duşakabin camları ne kadar ovalansa da bu lekeler çıkmamaktadır. Zaman içerisinde bu lekeler kireçlenmeye neden olmakta ve banyo camlarında kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Bu zorlu ve inatçı lekelerle başa çıkmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Pratik çözümler ve hangi malzemeleri tercih ettiğinize göre bu lekelerin çıkma olasılığı artacaktır. Sirke ve karbonat karışımı kullanarak bu inatçı lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Duşakabin cam temizliği banyonun şık görünmesi için oldukça önemlidir. Su lekeleri ile dolu bir banyo, alacağınız duşun da kalitesini doğrudan etkileyecektir. Bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için sirke ve karbonat karışımını kullanabilirsiniz. Bir sünger yardımıyla bu karışımı camlara sürün. 15-20 dakika sonra camları durulayıp temizleyin. Sirkenin asidik yapısı camlardaki kötü görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Böylece hem güzel görünen hem de ferah bir banyoya sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!