Telefon : 0539 793 0537

Duşakabin Tekerleği Modelleri ve Fiyatları

Home  >>  Kampanyalar  >>  Duşakabin Tekerleği Modelleri ve Fiyatları

Duşakabin Tekerleği Modelleri ve Fiyatları

Duşakabin tekerleği bir duşakabin içerisinde olmazsa olmaz parçalardandır. Günümüzde hemen hemen her evde tercih edilen banyo modeli duşakabinler, banyoları güzelleştirmenin yanı sıra kullanımda kolaylık sağlamaktadır. Banyolarda fazla yer kaplamaması da duşakabin tekerleği modellerinin avantajlarından biridir. Duşakabin temizliği de oldukça kolay olduğundan pek çok ev hanımı bu tarz banyoları tercih etmektedir. Duşakabin banyolarda kolaylık sağlayan parçalardan biri de duşakabin tekerleğidir. Duşakabin tekerleği, duşakabin sisteminin daha kolay kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Sürgülü sistemi sayesinde banyonun montajında ve sökümünde kolaylıklar sağlamaktadır. Duşakabin tekerleği, bu sistemin en önemli parçalarından biridir. Banyo sisteminin kolayca işlemesi duşakabin tekerleği ile mümkün olmaktadır. Fakat bu tekerlek bozulduğunda veya kalitesiz bir malzemeden üretildiğinde sistemde aksaklıkları beraberinde getirmektedir. Sürgülü sistemin çalışmasını engelleyip banyoda nahoş bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Duşakabin tekerleği bozulması veya kırılması olaylarında banyo kapısı kapanmamakta ve bu durumda duş kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle banyoda olmazsa olmaz parçalardan biridir. 

Duşakabin Tekerleği Eski Model

Duşakabin tekerleği eski model, duşakabin banyolar için oldukça önemlidir. Bozulması halinde banyonun görünümünü de olumsuz olarak etkileyecektir. Duşakabin tekerleği pek çok malzemeden üretilmektedir. Tekerleğin üretiminde kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Kullanılan malzemeler kaliteli ise uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Fakat kalitesiz malzemeler tekerleğinin kısa süre sonra bozulmasına neden olacaktır. Kısa sürede bozulan duşakabinler, günlük hayatınızda da sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu sorunlara maruz kalmamak için sitemizden kaliteli duşakabin tekerleği alabilir ve ev ekonomisine büyük çapta katkı sağlayabilirsiniz. Her bütçeye uygun ve kaliteli duşakabin tekerleğini sitemizde kolayca bulabilirsiniz. Sürekli bozulan duşakabin tekerleğini hayatınızdan hızlıca uzaklaştırabilirsiniz. Tekerlek eski model ve yeni model olarak yapılmaktadır. Eski model duşakabin tekerleği dayanıklı ve sağlamdır. Uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Duşakabin tekerleği eski model olanların yanında yeni modelleri de tercih edebilir ve banyonuzda kolay kullanım sağlayabilirsiniz. 

Duşakabin Tekerleği Montajı

Duşakabin tekerleği montajı yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Uzman kişiye ihtiyaç duymadan evinizdeki duşakabin tekerleğini sökebilir veya montajını yapabilirsiniz. Tekerleğin montajının önemli adımlarını bu yazıda bulabilirsiniz. Size bir duşakabin tekerleğinin montajının nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağım.

  • İlk adım olarak duşakabin üzerindeki kapağı aşağıya doğru sıyırarak çıkarmanız gerekmektedir.
  • Yıldız tornavida ile saat yönünün tersine doğru olacak şekilde vidaları gevşetin.
  • Duşakabin camını kendinize doğru çekerek aradaki boşluğu açın. Bu işlem tekerleğin kolayca çıkartılmasını sağlayacaktır.
  • Daha sonra yeni takacağınız duşakabin tekerleğinin vidasını ve kapağını çıkartarak boşluğa takın.
  • Son olarak da vidaları sıkıp, kapağını kapatıp işlemi tamamlayın.

Tüm bu işlemleri yaparken vidaların sağlam bir şekilde sıkılıp sıkılmadığından emin olmalısınız. Duşakabin camları oldukça hassas bir mekanizmaya sahiptir. Duşakabin camının darbeye maruz kalması durumunda patlamasına neden olabilmektedir. Duşakabin tekerleği montajı esnasında yanınızda yardımcı birini bulundurmanız faydalı olabilir. 

Cam Duşakabin Tekerleği

Cam duşakabin tekerleği diğer modellere göre daha estetik bir görünüme sahiptir. Banyolarda en çok tercih edilen modellerden biri olan duşakabinler pek çok malzemeden oluşmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı ise cam duşakabinlerdir. Cam duşakabinler dayanıklı ve uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Pek çok kişi cam duşakabin kullanımının tehlikeli olacağını düşünse de aslında cam duşakabinler oldukça güvenilirdir. Bu duşakabin modelleri yüksek ısıya ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmaz ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Cam duşakabinler için özel olarak üretilen duşakabin tekerleği de oldukça kaliteli bir malzemeden üretilmektedir. Duşakabin tekerleği duş sisteminin kolayca kullanılmasını sağlamaktadır. Duşakabin kapısının rahat bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayan bu mekanizma oluşabilecek kazaların da önüne geçmektedir. Cam duşakabin tekerleği sayesinde sistem sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Kolay kolay kırılmayan tekerleğin uzun süreli kullanımından sonra değiştirilmesi gerekmektedir. Kırılması durumunda cam duşakabin tekerleğinin değişimi oluşabilecek kazaların önlenmesini sağlar.

Mika Duşakabin Tekerleği

Mika duşakabin tekerleği diğer modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Duşakabin camları yapılan malzemeye göre iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan biri temperlenmiş cam, diğeri ise pleksi glass olarak da bilinen mikadır. Mika duşakabinler, stiren parçacıklarının moleküler yapıda birleşmesi ile elde edilmektedir. Mika glass, belirli derecelerde eritilerek yumuşak kalıplara dökülmektedir. Böylece farklı geometrik şekillerde kullanım sağlanmaktadır. Kare, dikdörtgen gibi şekiller verilerek banyolara uygun bir hale getirilmektedir. Bu duşakabin camlarına sadece şekil değil aynı zamanda renk ve desen de islenebilmektedir. Böylece banyoların daha şık görünmesi sağlanmaktadır. Mika duşakabinler aynı zamanda diğer duşakabin modellerine göre ekonomik olması ile bilinmektedir. Bu özellikleri sayesinde banyolarda en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Dayanıklı ve kolay almayan yapısı ile güvenlik de sağlamaktadır. Duşakabin camının kırılması veya darbe alması sonucunda kişilere zarar vermeyen bir yapıdadır. Kesici, delici özelliği yoktur. Banyoların daha güvenli bir hale gelmesine büyük katkı sağlayan bu duşakabin modeli, uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Mika duşakabin tekerleği de bu duşakabin modelinin aparatlarından biridir. Sürgülü olması sayesinde duşakabin kapağının kolayca açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Mika duşakabin tekerleği de sağlam malzemelerden yapılmaktadır. Kolay kolay kırılmayan mika duşakabin tekerleği, banyonuzun güvenli bir yer olmasına olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!